O mnie

Dzieci są ze mną albo ja z dziećmi od zawsze.

Od 16 roku życia aktywnie współpracowałam z dziećmi i młodzieżą w Domu Dziecka w Łaziskach k/ Zamościa, poznawałam nieodgadnione tajniki rozwoju dziecka. To tam po raz pierwszy poczułam, że moja przyszłość będzie mocno związana z pracą z dziećmi.

W 2012 roku ukończyłam 5 letnie studia Pedagogiki resocjalizacyjnej w Warszawie. W tym samym czasie pracowałam jako opiekunka do dziecka u 7 miesięcznej Nadii. Tam doświadczyłam dobrej relacji, szukałam alternatywnych metod wychowania, uczyłam się o rozwoju dziecka. Praca z Nadią i jej cudownymi rodzicami zaprowadziła mnie do edukacji opartej na relacji, bliskości i wsparciu, bez kar, nagród i szantażu. Zaczęłam pisać bloga opartego na doświadczeniu w pracy z dziećmi, ich trudach i radościach oraz pracy nad sobą

W trakcie studiów, zrealizowałam pełny cykl praktyk w Domu Dziecka w Warszawie oraz w Areszcie Śledczym na ul. Rakowieckiej w Warszawie. Doświadczenia z obu tych miejsc, mocno krzyczały we mnie – „Źródło problemów zaczyna się w naszym dzieciństwie”. A wynika to między innymi z braku miłości, bliskości, relacji. Jakie więc dać narzędzia ludziom do bycia dobrym rodzicem?

W 2014 roku zdecydowałam się zrobić kurs z Doradcy Noszenia dziecka w chuście i nosidłach miękkich Akademii Noszenia Dzieci w Warszawie Magdaleny Sendor. Zaczęłam prowadzić spotkania pod tytułem „KLUB Mamy” w kawiarni TOZO w Warszawie.

13 listopada 2014 roku udałam się w podróż na Śląsk podejmując pracę w szkole demokratycznej. Tam spotkałam się ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Liczne Superwizje, szkolenia z zakresu  uważnego wspierania rozwoju dziecka, porozumienie bez przemocy i terapia własna zaprowadziły mnie do ciężkiej pracy z dziećmi i samą sobą. Dzieci bezwzględnie naświetlały mi moje kompleksy, dłubały w nich i wyciągały na światło dzienne.

W 2016 /2017 roku ponownie spakowałam plecak, tym razem do Warszawy, koordynując 2 miesięczne półkolonie i 2 tygodniowe ferie zimowe „Mały Geniusz”. Cudownie było poczuć mocno bijące serce, ręce w nieustannym działaniu i zero zbędnych myśli. Pracowałam z nauczycielami, zapraszając ich do dobrej relacji z dziećmi, uważnego słuchania i patrzenia na dziecko jak na lustro, które nie robi nam na złość, tylko chce nas czegoś o sobie nauczyć, czegoś co bardzo nas porusza i złości. Każdy dzień bez kar, nagród i szantażu był sukcesem nauczycieli. Codziennie byłam z nich bardzo dumna.

Od 2016 roku mieszkam w Tychach. Prowadzę szkolenia noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Piszę teksty do portalu „Dzieci są ważne”. Prowadzę konsultację z rodzicami i wspieram ich w dobrej relacji.

W 2017 roku doskonaląc się w zawodzie doradcy noszenia dzieci w chuście i pedagoga zrobiłam kurs „prawidłowej pielęgnacji dziecka do 1 roku życia oraz masaż Shantala niemowląt i dzieci dla rodziców i opiekunów.

W 2018 r nastąpił ogromny przełom w moim życiu.  Pracuję z maluszkami adaptującymi się do przedszkola “BRIKOLANDIA”. Podjęłam próbę, gdzie jak nie w przedszkolu będę mogła podzielić się dobrą relacją. Ważne jest to, że nie chciałam nikogo pouczać, zwracać uwagi ani oceniać. Dajemy swoim dzieciom to co sami dostaliśmy zmiana nawyków jest trudna. Tam z Martą szukałyśmy dobrego rozwiązania na złapanie “dyscypliny”, odeszłyśmy od nagród w postaci pieczątek i naklejek. Zbliżyłyśmy się do pozytywnej dyscypliny, opartej na rozmowie, emocjach i relacji. Teraz pieczątki dostają wszyscy bez oceniania. Niby mała rzecz ale od takich małych rzeczy świat staje się lepszy.

Teraz pracuję w kulturze wciąż blisko dzieci, rodziców i dobrej relacji. Nieustannie we wszystkim co robię przyświeca mi myśl: “Jeśli chcesz rzeczy wielkich, zaczynaj od małych”. Dzień dobry, witaj na moim blogu, w centrum mojego serca i myśli. 

Oceny & Recenzje

Zobacz, co mówią o mnie inni.

Pani Agata Żulewska – ciepła, profesjonalna i przede wszystkim zakochana w bliskości! Posiada wiele materiałów, dzięki którym zarówno przyszli, jak i obecni rodzice (oraz ich bliscy) odnajdą się w świecie chust oraz masażu Shantala. Wspaniale tłumaczy i odpowiada na pytania rodziców w trakcie spotkań. Polecam z całego serca!

Marta Conrad

Gorąco polecam! Pani Agata w miłej i przyjaznej atmosferze tłumaczy wszystkie zagadnienia związane z chustonoszeniem oraz nosidełkami, cierpliwie odpowiadając na każde pytanie 😉 Pomocna w doborze najlepszego rozwiązania dla nas i naszych pociech. Dużym plusem jest możliwość wypożyczenia i przetestowania wybranych produktów.

Remigiusz Grzelak

Serdecznie polecam! ❤️ Pani Agata to osoba bardzo profesjonalna z dużą wiedzą na temat chustonoszenia. Cieszy mnie fakt, ze najpierw zostałam zapytana o kondycję po porodzie i usg bioderek dziecka żeby stwierdzić ze możemy spróbować chusty 👏🏻 Nauka prowadzona na spokojnie i w miłej atmosferze

Marysia Zmudzińska

What can I do for you?

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor nisi elit consequat ipsum.

I’m a public speaker that has nec tellus a odio tincidunt auctor

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio.

I’ve worked with tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio

Gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris.

I can help you to nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio.

Need advice?

Lorem ipsum dolor sit, consectetur incididunt ut labore et dolore magna aliqua ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.

Ile dzieci, tyle rozwiązań. Porozmawiajmy o najlepszych metodach dla Twojej rodziny​